Bijna 40 procent van de jongeren die maandelijks een vape gebruiken, weet niet of er nicotine in zit en hoeveel. Tegelijkertijd voelt meer dan twee derde van hen zich niet verslaafd. Dit blijkt uit een onderzoek van het Trimbos-instituut.
Nicotine is erg verslavend en schadelijk voor de hersenontwikkeling van jongeren. Toch zijn ze zich daar vaak niet van bewust. Veel jongeren blijven vapen omdat ze het lekker vinden, vooral door de smaakjes. Dit onderzoek werd gedaan voordat het verbod op smaakjes werd ingevoerd, maar jongeren kunnen nog steeds makkelijk vapes met smaakjes krijgen.
Jongeren voelen zich sneller verslaafd aan roken dan aan vapen. Van de maandelijkse rokers voelt de helft zich verslaafd, terwijl dat bij vapers slechts 28 procent is. Hierdoor zijn veel jongeren nog niet bezig met stoppen.
Op 12 maart wordt het โActieplan Tegen Vapenโ van staatssecretaris Vincent Karremans gepresenteerd. Dit moet helpen om het gebruik van vapes onder jongeren te verminderen.
Lees het hele artikel op Trimbos.nl.
Meer info:
- Bekijk onze videoโs over vapen op TikTok. Of lees de artikelen:
- Is vapen minder slecht dan roken? Ik dacht het niet! โ Drugs en Uitgaan
- Vapes veroorzaken vergiftiging, longschade en epileptische aanvallen
- Vapes nog altijd schadelijk door nicotine